Adobe ve Twitter, sanatçıların isimlerini resimlere kalıcı olarak eklemek için bir sistem tasarlıyor

otomatik yuz tanima sistemi shiftdelete

Adobe, Twitter ve The New York Times Company, fotoğraflara ve diğer içeriğe kalıcı kayıt eklemek için yeni bir sistem olduğunu duyurdu . Bir araç, kimin bir içerik parçası oluşturduğunu ve bir başkası tarafından değiştirilip değiştirilmediğini kaydeder, ardından diğer kişilerin ve platformların bu verileri kontrol etmesine izin verir. Adobe bugün Photoshop’ta bir prototip gösterdi, ancak ayrıntıların çoğu hala muallak ve yayınlanma tarihi yok.

Genel projeye İçerik Özgünlüğü Girişimi adı verilir ve katılımcıları önümüzdeki birkaç ay içinde sistemde bir zirve yapacaklardır. Adobe’nin duyurduklarına bağlı olarak, nitelik aracı bir dosyaya eklenebilecek bir meta veri parçasıdır. Adobe, etiketi güvenli bir şekilde nasıl tutacağını veya birisinin içeriği çıkaracak şekilde kopyalamasını nasıl önleyeceğini tam olarak bilemeyiz dedi. Adobe baş ürün sorumlusu Scott Belsky, zirvede bazı teknik detayların çözüleceğini söyledi.

TEKNİK DETAYLAR HALA AKIYOR

Adobe bu sistemi çevrimiçi olarak “orijinalliği” doğrulamanın bir yolu olarak tanımladı. New York Times Company’nin araştırma ve geliştirme sorumlusu Marc Lavallee, dijital medya platformlarında insanların “güvenilir haberleri” ayırt etmelerine yardımcı olarak yanlış bilgilendirme ile mücadele edebileceğini öne sürdü.

CAI’nin üç kurucu üyesi, projeye destek veren daha fazla şirketin de olmasını istiyor, çünkü değeri büyük oranda kaç kişinin satın aldığına bağlı. “Birçok yaratıcının bu bilgiyi vermekten mutlu olacağına inanıyoruz. Ve zamanla, tüketiciler içeriğin özelliklerle birlikte gelmesini beklemeye gelecekler ”dedi.