Android “Ambient Mode” Söylentilerini Doğruladı

EKT 1eoXkAEI8qK

 

EKT 1eoXkAEI8qK

Muhtemelen Google’ın Android için Gelecek “ambient mode” ile ilgili söylentiler duymuşsunuzdur. Şirket bir Twitter paylaşımında Android 8.0 veya sonraki bir sürümü kullanan bir takım seçkin cihazlardan başlayarak yakında bu yeni sistemin kullanıma gireceğini onayladı

O sırada Google, Ambient Mode’un Lenovo Smart Tab M8 HD ve Smart Tab tabletlerine ve ayrıca Nokia 7.2 ve 6.2 telefonlarına geleceğini söyledi. Bazı kaynaklara göre, aynı zamanda Sony’nin Nokia, Transsion ve Xiaomi telefonlarına da ulaşacak. Google’ın kendi pixel model telefonları henüz şirketin listesinde değil.

 

 

Google Assistant ürün müdürü Arvind Chandrababu:

“Proaktif Asistan’ın nihai hedefi, işleri daha hızlı halletmenize, ihtiyaçlarınızı öngörmenize ve görevlerinizi olabildiğince hızlı ve kolay bir şekilde yerine getirmenize yardımcı olmaktır” dedi. “Ambient mode” Google Asistanın temel olarak, uygulama temelli bir işlem yapma biçiminden, amaç temelli bir işlem yapma biçimine geçmesi ile ilgili bir proje. Şuanda, kullanıcılar akıllı telefonları ile pek çok şey yapabiliyor , ancak bu görevler daha fazla bant genişliği gerektiriyor.” dedi.

Bunlar oldukça yenilikçi ve güzel hedefler. Pratikte şimdilik, “Ambient Mode” ekranından sadece birkaç dokunuşla alarm ayarlayabileceksiniz, yaklaşan randevularınızı görebileceksiniz, bağlı ışıklarınızı kapatabileceksiniz ve arka planda resimlerinizin slayt gösterisini görebileceksiniz. Bu görevlerden hiçbirinin ilk başta gerçekten çok fazla zihinsel bant genişliği tükettiğini düşünmüyorum, ancak Google gelecek için daha proaktif fikirlere sahip olduğunu söylüyor.