Ana sayfa » Blog » Sosyal Medya » Facebook, Kişisel Sağlık Farkındalığını Arttırmak için ‘Koruyucu Sağlık’ Aracını Başlattı
Sosyal Medya

Facebook, Kişisel Sağlık Farkındalığını Arttırmak için ‘Koruyucu Sağlık’ Aracını Başlattı

Facebook, bu hafta ana uygulaması içinde kullanıcıları düzenli bir sağlık durumunu kontrol edebileceği isteğe bağlı bir süreç olan yeni ‘Önleyici Sağlık’ aracını başlattı. check-up’lar yaşlarına ve cinsiyet bilgilerine göredir.

Facebook tarafından açıklandığı gibi :

” Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, ABD’de on milyonlarca insan önerilen önleyici bakımdan mahrum. Önleyici tedbirler, en çok tedavi edilebildiği zaman erken teşhis etme ve bazı durumlarda gelişmesini önleme potansiyeline sahiptir. Ancak farkındalık, erişim ve maliyet gibi faktörler birçok insan için test etmenin önünde engel teşkil ediyor. ”

Bunu ele almak için, artık Facebook’un genişletilmiş uygulamalarında kullanıma sunulan yeni Önleyici Sağlık aracı kişisel bilgilerinizi dikkate alacak ve yaşınıza göre check-up yaptırmanızı önerecektir.

Bir sınava girmeyi seçerseniz, Facebook nerede yapabileceğinizi vurgulayabilecektir:

“Koruyucu Sağlık içerisindeki faaliyetleriniz halka açıklanmayacak veya başkalarıyla paylaşılmayacak. Sağladığınız bilgiler güvenli bir şekilde saklanır ve erişim, Facebook’ta ürün üzerinde çalışan veya sistemlerimizi koruyan bir grup insanla sınırlıdır. Kişisel bilgileri paylaşmayız. Önleyici Sağlık’ta sağlık kuruluşları veya sigorta şirketleri gibi üçüncü şahıslarla olan etkinliğiniz hakkında, sigorta uygunluğu gibi amaçlarla kullanılamaz. ”

 

Benzer Haberler

Facebook, Markaların Müşterilerle Messenger Üzerinden Bağlantı Kurmasına Yardımcı Olacak Yeni Güncellemeler Duyurdu

İbrahim Savrum

Snapchat için bir güncelleme daha: Serbest Çizim AR Seçeneği Ekliyor

İbrahim Savrum

İnstagram Artık Beğenileri Gizleyebilecek !

İbrahim Savrum

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

Lost your password? Please enter your email address. You will receive mail with link to set new password.