Google Stadia’nın Gecikme Sorunu Ortaya Çıktı !

07233927 ed86 402d 9cf7 f20eb98a2534

Teknoloji devi Google‘ın yeni bir oyun oynama dönemi başlatmaya hazırlanan oyun stream hizmeti “Google Stadia“, güçlü bir bilgisayar sistemi ya da herhangi bir oyun konsolu istememesi ile dikkat çekiyordu. Oyuncuların kullandığı herhangi bir ekrana bağlanan ve istediğiniz oyunu son grafiklerde oynamayı vadeden sistem, Google’ın sunucuları üzerinden yansıtılacaktı.

Google Stadianın duyurusuyla beraber gelen soru işaretlerinden en büyüğü ise internet ile alakalı. Google Stadia özünde bir “stream” servisi olduğu için güçlü bir internet bağlantısına ihtiyaç duymakla beraber, gecikme ve frame drop gibi oyun akışını zedeleyecek sorunlar olup olmadığı ise merak konusuydu.

Ortaya çıkan bu video ile beraber yavaş yavaş gerçekler gün yüzüne çıkmaya başladı. Videodaki kullanıcının 750 MB internet hızına sahip olmasına rağmen oynadığı oyunlarda 1-2 saniyelik bir “Lag” durumu olduğu açıkca görünmekte. Bununla beraber standart yüksek hızlı internetin 50 MB civarında olduğu Türkiye de bu hizmetin kullanılması neredeyse imkansız gibi görünüyor.

Merak edenler için video aşağıda: