Ana sayfa » Blog » Mobil » Ios 13’de Memoji Nasıl Kapatılıyor
Mobil

Ios 13’de Memoji Nasıl Kapatılıyor

Hemen hemen her sene Apple cihazlarına yeni bir yazılım güncellemesi yaparak arayüz değişikliği geliyor ve yeni özellikler ekliyor. Son zamanlarda arayüzde radikal değişimler olmasa da güvenlik açıklarını kapatmak için bir çok güncelleme gönderiliyor.

Yayınlanan son iOS versiyonu olan iOS 13 iPhone 6S üzeri cihazlara gelmişti. iOS 13’te ise güncelleme ile birlikte telefonların emoji sekmesinin soluna Memojiler geldi. Bu memoji bölümünde dilerseniz kendinize özel olan Memojinizi oluşturuyorsunuz, genellikle insanlar yüzünün bire bir aynısını yapmaya çalışıyor. Dilerseniz de Apple’ın oluşturduğu Memojileri kullanabilirsiniz

Memoji Nasıl Kapatılır?

Çoğu kişi bu durumdan muzdarip ben de  başta olmak üzere. Araştırmadığım yabancı, türk forum sayfaları kalmadı lakin kapatmaya dair ne bir ipucu ne de bir fonksiyon bulamadım. Tek yapabildiğimiz emojiler bölümünden Saat ikonuna tıklayarak gecici bir süre gizlemek, fakat o da fayda etmiyor emoji atmaya o kadar alışmışız ki emoji sekmesine basıp hemen bir gülen surat gönderebiliyoruz. Fakat artık yeni gelen güncelleme ile kapattığımızı sansakta durduk yere açılabiliyor. Gülücük yerine saçma sapan gitmemesi gereken kişilere bile bu memojileri gönderebiliyoruz. Apple yöneticilerinin bir an önce bizce el atmaları gerektiğini düşünüyoruz.

 

13.3 Güncellemesi

yeni gelen 13.3 güncellemesi ile (6S üzerine) Bu sorun düzeltildi. Fakat hala 6S kullanıcıları için gelen bir güncelleme mevcut değil. 13.3 de bu memojileri nasıl kapatacağınızı öğrenelim hadi gelin.

Ayarlar> Klavyeler Memojileri kapat seçeneği ile kapatabilirsiniz.

Benzer Haberler

Yapay Zeka Harikası Akıllı Telefon: Casper VIA P3

İbrahim Savrum

OPPO A9 2020 İLE KESİNTİSİZ DENEYİM

A. ismail çetin

Android “Ambient Mode” Söylentilerini Doğruladı

Engin Deniz Gün

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

Lost your password? Please enter your email address. You will receive mail with link to set new password.