Ios 13’de Memoji Nasıl Kapatılıyor

Memoji Kullanımı 5

Hemen hemen her sene Apple cihazlarına yeni bir yazılım güncellemesi yaparak arayüz değişikliği geliyor ve yeni özellikler ekliyor. Son zamanlarda arayüzde radikal değişimler olmasa da güvenlik açıklarını kapatmak için bir çok güncelleme gönderiliyor.

Yayınlanan son iOS versiyonu olan iOS 13 iPhone 6S üzeri cihazlara gelmişti. iOS 13’te ise güncelleme ile birlikte telefonların emoji sekmesinin soluna Memojiler geldi. Bu memoji bölümünde dilerseniz kendinize özel olan Memojinizi oluşturuyorsunuz, genellikle insanlar yüzünün bire bir aynısını yapmaya çalışıyor. Dilerseniz de Apple’ın oluşturduğu Memojileri kullanabilirsiniz

apple dunya emoji gunu memoji 170718 1

Memoji Nasıl Kapatılır?

Çoğu kişi bu durumdan muzdarip ben de  başta olmak üzere. Araştırmadığım yabancı, türk forum sayfaları kalmadı lakin kapatmaya dair ne bir ipucu ne de bir fonksiyon bulamadım. Tek yapabildiğimiz emojiler bölümünden Saat ikonuna tıklayarak gecici bir süre gizlemek, fakat o da fayda etmiyor emoji atmaya o kadar alışmışız ki emoji sekmesine basıp hemen bir gülen surat gönderebiliyoruz. Fakat artık yeni gelen güncelleme ile kapattığımızı sansakta durduk yere açılabiliyor. Gülücük yerine saçma sapan gitmemesi gereken kişilere bile bu memojileri gönderebiliyoruz. Apple yöneticilerinin bir an önce bizce el atmaları gerektiğini düşünüyoruz.

 

13.3 Güncellemesi

yeni gelen 13.3 güncellemesi ile (6S üzerine) Bu sorun düzeltildi. Fakat hala 6S kullanıcıları için gelen bir güncelleme mevcut değil. 13.3 de bu memojileri nasıl kapatacağınızı öğrenelim hadi gelin.

JVgQA5

Ayarlar> Klavyeler Memojileri kapat seçeneği ile kapatabilirsiniz.