Microsoft Office, iOS ve Android’de sadece bir uygulamada birleşiyor

office ios hero 0

Microsoft Office’in popüler uygulamalarını bir iOS veya Android cihazında kullanmak mı istiyorsunuz? Eğer öyleyse kullanmak için Word, Excel ve PowerPoint’in bireysel sürümlerini tek tek indirmeniz gerekmiyor.

Pazartesi günü Microsoft, üç uygulamayı bir araya getiren Office uygulamasının yeni bir sürümünü test etmeye başladığını açıkladı. Teknoloji devi Microsoft, Orlando’daki Ignite konferansında duyuru yaptı.

Yeni uygulamada – şu anda Android’de genel bir önizleme ve Apple’ın iOS Test Flight programı aracılığıyla beta sürümü olarak mevcut – mevcut belgeleri düzenleyip görüntüleyebileceğiniz gibi yeni belgeler, sunumlar ve elektronik tablolar da oluşturabileceksiniz. Ayrıca “bir belgenin resmini çekebilir” ve düzenlenebilir bir Word dosyasına dönüştürebilir, PDF oluşturabilir veya “basılı bir sayfadaki tabloları bir Excel elektronik tablosuna dönüştürürebilirsiniz”.

 

Microsoft’un bireysel uygulamaları mobil cihazlarda ne kadar popüler olduğunu biliyorsunuz. Her üç uygulama da Android’de 1 milyardan fazla indirilmişken aynı zamanda iOS’taki en iyi 25 üretkenlik uygulamasında üçü de yer alıyor.

Ancak Google, Google mobil cihazlarda, iOS’da daha üst sıralarda yer alan Google Apps verimlilik araçları setindeki Dokümanlar, Slaytlar ve E-Tablolar uygulamalarıyla güçlü bir rekabet sağlıyor.

Buna rağmen, Microsoft’un Office 365 verimlilik araçları, bulut güvenlik şirketi Bitglass’ın 2018 tarihli bir raporuna göre, cihazlar arasında genel liderliği ele alıyor. 2016 yılında, Office 365 iş dünyasında Google Apps’ın iki katından daha fazla dağıtımına sahipti,% 25’e kıyasla% 56’ya ulaştı.

Microsoft, yeni Office mobil uygulamasının mevcut üç uygulamayı değiştirmeyeceğini söylüyor. Bir şirket sözcüsünün verdiği röportajda, “Bazı kullanıcıların uygulamalardan yalnızca birini kullanması gerekebileceğini biliyoruz ve bu, ihtiyaçlarına en uygun uygulamayı yüklemek için tüketicinin tercihidir” dedi. “Ancak, tüm çekirdek uygulamaları kullanıyorsanız, yalnızca bir uygulamayı kurmanız gerektiği anlamına geliyor. Bu yüzden yeni Office uygulamasını kullanmanızı öneririz – bu aslında daha az yer kaplar.”

İOS ve Android için Office uygulaması birleşimi, Microsoft’un Şubat ayında Windows 10 için yeni Office uygulamasını yayınlamasını ve bu da tüm Office verimlilik uygulamalarına tek bir pencerede erişilmesini sağlayacak.

Yeni Office uygulaması için genel sürüm “gelecek yılın ilk yarısında” yapılacak.