Pcikolog
Image default
Ana sayfa » Blog » Teknoloji » SONY Yeni 8K Full Array LED, 4K OLED ve 4K Full Array LED televizyonlarını tanıttı
Teknoloji

SONY Yeni 8K Full Array LED, 4K OLED ve 4K Full Array LED televizyonlarını tanıttı

Sony, üst düzey teknolojileri ile zenginleştirdiği geniş TV yelpazesine yeni 179 ekran 8K Full Array LED ve 121 ekran 4K OLED modellerini de ekledi

Sony Europe aralarında yeni ZH8 8K Full Array LED, A8 (55 inç ve 65 inç) ve A9 (48 inç) 4K OLED ve XH95 ile XH90 4K Full Array LED setlerin de bulunduğu, çok sayıda gelişmiş yeni televizyonun piyasaya çıkışını duyurdu. Sony’nin yeni TV yelpazesi, içerik yaratıcılarının hayal ettiği görüntüleri ekrana tam olarak taşıyabilmek için, markanın tescilli teknolojilerinin en iyilerini içinde barındırıyor. Sony, yeni yelpaze ile, sektör lideri görüntü kalitesi, yenilikçi ses ve pürüzsüz kullanıcı deneyiminden oluşan pazardaki en sarmalayıcı deneyimi, premium büyük ekranlar içinde sunmayı amaçlıyor.

Sound-from-Picture RealityTM ile premium ses kalitesi

Sony’nin sınıfının en iyisi X1™ Ultimate Görüntü İşlemcisinin yardımıyla, son derece gerçekçi bir izleme deneyimi için, net ve hassas görüntü kalitesi elde ediliyor. Premium ses kalitesi de izleme deneyiminin kilit bir parçası olduğundan, yeni modellerde, izleyicilere sesin doğrudan ekrandan geldiği hissini veren Sound-from-Picture Reality™ özelliğine yer veriliyor.

Yeni modeller, Netflix içeriklerini stüdyo kalitesinde sunan Netflix Calibrated Mode ve (seçili modellerde) yepyeni bir düzeyde görüntü, ses ve ölçek sağlayarak, IMAX Deneyimini evinize taşıyan IMAX® Enhanced™ ile, içerikleri tam da yaratıcılarının istediği şekilde sunmaya devam edecek.

Hem ışıkta hem seste ince ayarlar yapan Ortam Optimizasyonu

Sony’nin yeni televizyonları, aynı zamanda görüntü ve ses kalitesini her ortamda optimize eden Ortam Optimizasyonunu da hayata geçirecek. Ekran parlaklığını ortam ışığına göre otomatik olarak ayarlayan özellik, mükemmel görüntü için parlaklığı aydınlık odalarda artırıp karanlık odalarda düşürüyor. Hatta, ses kalitesinden taviz vermemek için odada bulunan perde ve mobilya gibi, sesi emebilen veya yansıtabilen objeleri tespit edip, akustikte ince ayarlar yapıyor.

Ortam Optimizasyonuna ek olarak, yeni Sony TV’lerde yeni Immersive Edge tasarım konsepti de yer alacak. Daha da sarmalayıcı bir izleme deneyimi yaratmak için, artık ekranın kenarına göze çarpmayan bir stant yerleştiriliyor. Bu minimalist stant, müşterilere iyileştirilmiş ve engel tanımayan bir izleme deneyimi sunuyor.

Seçili yeni modeller, gelecek olan yeni nesil oyun konsolları için 8K çözünürlüğü 4K 120fps yüksek kare hızını ve HDMI girdileri için hızlı tepki süresini destekleyerek üst düzey bir oyun deneyimi için maksimum performans sunacak.

Yeni Sony TV yelpazesinde öne çıkan özellikler
 • ZH8’in yeni Çerçeve Tweeter’i: En sarmalayıcı deneyim, gelişmiş görüntü kalitesi, ince tasarım ve Sony’nin yeni Çerçeve Tweeter teknolojisine sahip Sound-from-Picture Reality™ özelliği ile hayata geçiriliyor. Çerçeve tweeter’i, ekranı titreştirip ses yayarak müşterilere sesin doğrudan ekrandan geldiği hissini veriyor.
 • OLED’de X-Motion netliği: Sony’nin büyük takdir toplayan ve artık OLED’de de sunulacak olan, bu sınıfının en iyisi devrimci teknolojisi, olağanüstü yenileme hızı ile aksiyonu rötuşlayıp hiç olmadığı kadar parlak, net ve akıcı hale getirerek eşi görülmemiş bir spor izleme deneyimi sunuyor.
 • X-Wide Angle yayılımı: X-Wide Angle teknolojisi, diğer geleneksel LED TV’lerden daha fazla renk ve parlaklık sağlarken, gerçek dünyanın canlı renklerini her açıdan sunuyor. Harika görüntünün tadını, odanın her yerinden olağanüstü aralık ve derinlik ile çıkartın. Daha da fazla seçenek için, XH95 4K Full Array LED TV, 55 inç ve üzeri ekranlarda X-Wide Angle özelliğine sahip olacak.
 • Full-Array LED yayılımı: Sony’nin Full-Array Local Dimming and Boosting teknolojisi, içeriğe göre ekranın farklı bölümlerindeki ışık düzeylerini dinamik olarak değiştirerek, kontrast ve parlaklıkta belirgin bir artış sağlıyor. Ekran genelindeki ışık çıkışını doğru şekilde dengeleyerek, tam da içeriğin yaratıcısının istediği gibi, karanlık sahnelerin daha da karanlık, aydınlık sahnelerin ise daha da aydınlık olması sağlanıyor. Bu premium özellik, artık orta segment XH90 4K Full Array LED TV’de de bulunacak.
 • Arkadan aydınlatmalı kumanda: ZH8 ve XH95’in premium alüminyum arkadan aydınlatmalı kumandası ile, artık izleme deneyiminizin tadını karanlık ortamlarda da çıkarabilirsiniz.
 • Android TV™: Yeni TV yelpazesinde entegre Chromecast, Google Play Store ve Google Assistant özellikli Android TV de bulunuyor. Bu kapsamlı platform kullanıcılara içerik, hizmet ve cihazlara rahat erişim sağlıyor. Sony’nin orijinal kullanıcı ara yüzü menü ve sesli kontrolleri de daha iyi günlük kullanım için iyileştirildi. Genişletilmiş sesli kumanda fonksiyonları, kullanıcıların canlı TV, uygulama ve bağlı cihazların keyfini eller serbest sürebilmesini mümkün kılıyor.
 • Eller Serbest özellikler2: Sony’nin sesle kumanda edilen TV’leri, daha akıllı bir izleme deneyimi için Google Assistant ile birlikte çalışıyor. Tek yapmanız gereken, Google Assistant’a en son gişe rekoru kıran filmi, internet üzerinden yayınlanan programları veya açık çok oyunculu oyunları sormak. Akıllı ev cihazlarını bağlayarak ışıkları karartın. Görevleri yönetin ve takviminize bakın. Ya da sorduğunuz soruların cevaplarını TV’niz üzerinde görüntüleyin.
 • Akıllı Hoparlör Uyumluluğu: Google Assistant ve Amazon Alexa özellikli cihazlar ile, Google Home ile YouTube üzerinde videoları yayınlayıp kontrol edebilir veya Amazon Alexa özellikli cihazlar ile kanal veya sesi değiştirebilirsiniz.
 • Görüntü İşlemcisi X1™ Ultimate ve 8K X-Reality PRO; resimler görüntülenmeden önce, gerçek zamanlı olarak netleştirilip rötuşlanıyor. Görüntüler Sony’nin özel 8K veri tabanının yardımıyla, gerçek 8K kalitesine yaklaştırılıyor.
 • Müşterilerin izleme deneyiminin tadını karanlık ortamlarda da çıkarabilmesi için yeni arkadan aydınlatmalı kumanda.
 • Kullanıcıların TV’yi daha küçük dolaplara yerleştirmesine imkan veren iki farklı konuma sahip stant.
 • Yeni Ortam Optimizasyonu, görüntü ve ses kalitesini her izleme ortamında optimize eder. Ekran parlaklığını, odadaki ortam ışığına göre otomatik olarak ayarlayarak, mükemmel görüntü için parlaklığı aydınlık odalarda artırıp karanlık odalarda düşürür.
 • Dolby VisionTM ve Dolby AtmosTM uyumlu.
 • Eller serbest özelliği.
 • Custom Mode, Sony’nin diğer ayarlı izleme modları ile birlikte içeriğin yaratıcısının hayal ettiği şekle sadık bir şekilde yansıtılmasını sağlarken, izleyicilerin zevkine uygun çeşitle izleme seçenekleri sunuyor.
 • 4K 120fps uyumlu.
 • Object-based Super Resolution, Object-based HDR remaster, Super Bit Mapping™ 4K HDR ve Dual veritabanı işleme teknolojileri ile, en üst düzey 4K HDR izleme deneyimini sunan Picture Processor X1™ Ultimate.
 • Pixel Contrast Booster, 8 milyon kendinden aydınlatmalı piksel ve OLED için Sony orijinal panel denetleyicisi, eşi görülmemiş siyahlar, gerçek renkler ve geniş bir izleme açısı ile ciddi derecede zenginleştirilmiş bir görsel deneyim sağlıyor.
 • OLED için X-Motion Clarity: Sony’nin büyük takdir toplayan ve artık OLED’de de sunulacak olan, bu sınıfının en iyisi devrimci teknolojisi, olağanüstü yenileme hızı ile aksiyonu rötuşlayıp hiç olmadığı kadar parlak, net ve akıcı hale getirerek eşi görülmemiş bir spor izleme deneyimi sunuyor.
 • İki subwoofer sayesinde daha da iyi ve gelişmiş Acoustic Surface Audio™.

Yeni Sony TV modelleri ve başlıca özellikleri

ZH8 (85 inç ve 75 inç modelleri) 8K Full Array LED TV

A8 (65 inç ve 55 inç modelleri) 4K OLED TV

A9 (48 inç modeli) 4K OLED TV

XH95 (85, 75, 65, 55 ve 49 inç modelleri) 4K Full Array LED TV

XH90 (85, 75, 65 ve 55 inç modelleri) 4K Full Array LED TV

XH85 (49 ve 43 inç modelleri) 4K TV

XH81 ((85, 75, 65 ve 55 inç modelleri) 4K TV

XH80 (85, 75, 65, 55, 49 ve 43 inç modelleri) 4K TV

X70 (65, 55, 49 ve 43 inç modelleri) 4K TV

Benzer Haberler

Samsung Electronics, CES 2020 MicroLED, QLED 8K ve Lifestyle TV serilerini ilk kez tanıttı

İbrahim Savrum

Google çalışanları yeni mektupta iklim taleplerini ikiye katladı

İbrahim Savrum

Acer Geniş Ekranlı Üç Yeni Predator Oyuncu Monitörünü Duyurdu

İbrahim Savrum

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul ediyorum Devamını Oku