Ana sayfa » Blog » Teknoloji » Tesla’nın Yeni Elektrikli Aracı Cybertruck
Teknoloji

Tesla’nın Yeni Elektrikli Aracı Cybertruck

Tesla Rezalet Bir Araç mı, Çıkardı Yoksa Muazzam Bir Araç mı !

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla‘nın tamamen beklenen elektrikli kamyoneti nihayet Perşembe günü açıklandı. Açığa çıkan CEO Elon Musk, yeni aracın geleneksel bir kamyon tasarımı arayanlara hitap etmeyebileceğini ima etti. Medyanın ve piyasanın ilk açılıştaki tepkisine dayanarak haklıydı. Ancak kamyonun tasarımı çok mu radikal? Hissedarlar olayı takip eden işlem gününde % 6 oranında düştü , çünkü analistler aracın kitlelere hitap etmeyeceği konusundaki endişelerini dile getirdiler.

Tesla’nın Cybertruck‘u, özellikle güçlü özellikleri göz önüne alındığında, satılmaya fiyatlandı. Ancak tarzı kutuplaşıyor. Forklift, daha önce görülen hiçbir şeye benzemeyen, dünya dışı bir açısal tasarıma sahiptir.

İşte daha yakından bakmak.

TESLA CYBERTRUCK. GÖRÜNTÜ KAYNAĞI: TESLA.

Fiyatlandırma ve bulunabilirlik

Araç 39.900 $ ‘dan başlıyor – beklenenden yaklaşık 10.000 $ daha düşük . Ancak daha güçlü pillere ve daha iyi performansa sahip versiyonlar 49,900 $ ve 69,900 $ karşılığında satışa sunulacak. Şirketin sürücü destek teknolojisi Autopilot, araçta standart olarak bulunacak.

Elektrikli araba şirketi kamyonun tek motorlu arkadan çekişli versiyonunun üretimi sonlarında 2022 yılında başlayacak olan çift motorlu ve tri-motorlu dört tekerlekten çekişli versiyonları geç 2021 Üretiminde başlamasını bekliyor Tesla öngörüyor.

performans

Tesla’dan beklendiği gibi, aracın performans özellikleri etkileyici. Tesla, performansın düşmesine karşı, sıfırdan 100 km hıza, 2,9 saniyeye, 500 kilometreye varan menzil hızına ve 14.000 pound’dan fazla çekme kapasitesine sahip olan Tesla, performanstan mahrum kaldı.

Cybertruck Sürümü Tek Şarjla Sürüş Aralığı 0-60 MPH Hızlanma Zamanı Taşınacak Pound Çekme Oranı Fiyat
Tek motorlu RWD 250+ mil 6.5 saniye 3.500 7.500 $ 39.900
Çift motorlu AWD 300+ mil 4,5 saniye 3.500 10.000 $ 49.900
Tri motorlu AWD 500+ mil 2,9 saniye 3.500 14.000 $ 69.900

VERİ KAYNAĞI: TESLA CYBERTRUCK TANITIM VİDEOSU.

Cybertruck lansımanında yaşanan aksilik

Acaba gerçekten aksilik miydi yoksa tamamen bir pazarlama taktiğimi bilemiyoruz. Fakat Hiç olmayacak haber siteleri, gazeteler bile bunu konuşarak gayet güzel reklam elde etmiş oldu TESLA. Bence bu bir pazarlama taktiği olmasa bile aracı duyurmak için bu küçük hata büyük iyi sonuçlara sebep olmuş olabilir. Aracın camı kırılması bir iyi bir de kötü oldu gibi. Bunu gelecek zamanda hep beraber göreceğiz…

Pcikolog Cybertruck Kırılan cam

Benzer Haberler

Yerli otomobil 27 Aralık’ta tanıtılıyor !

İbrahim Savrum

Akıllı telefonunuzun pil kullanımını nasıl en aza indiririz ?

İbrahim Savrum

Cooler Master Yeni AIO CPU Soğutucusu MasterLiquid ML360P Silver Edition Modelini Duyuruyor.

İbrahim Savrum

Yorum Yap

* Bu formu kullanarak, verilerinizin bu web sitesi tarafından saklanması ve kullanılmasını kabul etmiş olursunuz.

Lost your password? Please enter your email address. You will receive mail with link to set new password.