TP-Link, yeni Wi-Fi adaptörünü satışa sundu

tp link yeni wi fi adaptorunu satisa sundu

Wi-Fi teknolojileri sürekli gelişiyor; her yeni teknoloji ile daha yüksek bağlantı hızı, daha geniş kapsama alanı ve daha fazla cihaz desteği geliyor. Bu gelişen teknolojilerden yararlanabilmek için masaüstü ya da taşınabilir bilgisayarların da (yani alıcı ürünlerin) bu teknolojileri desteklemesi gerekiyor. Kullanıcılar, Wi-Fi teknolojisi geliştikçe bilgisayar değiştirmek zorunda değiller. USB’den bilgisayarlara bağlanan Wi-Fi adaptörler, bu işe yarıyor.

Bu kapsamda TP-Link, yeni bir Wi-Fi adaptörü satışa sundu. Archer T3U Plus model adlı ürün, çift bantlı Wi-Fi bağlantısı sağlıyor. İki ayrı banttan Wi-Fi sinyallerini yayan adaptör ile yüksek hızlarda bağlantı ve online oyun oynamak mümkün. AC (Wi-Fi 5) destekli olan cihaz, 5 GHz bandında 867 Mbps, 2.4 GHz bandında ise 400 Mbps olmak üzere toplamda 1300 Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor.

Ürün, seri anten yapısına sahip. Bu nedenle veri iletimini ve sinyal alım gücünü yukarı çıkararak kapsama alanını genişletiyor.

Ürün, aynı zamanda MU-MIMO teknolojisine sahip. Bu da eşzamanlı iki veri akışı yapmasını ve uyumlu bir yönlendirici ile (MU-MIMO destekli) çalıştığında ağ verimliliğini artırmasını sağlıyor.

Windows (10/8.1/8/7) ve macOS işletim sistemlerini destekleyen ürün, masaüstü ve taşınabilir bilgisayarlarda USB’ye takılarak kullanılabiliyor.