Yeni Mac Pro Dudak Uçuklatan Türkiye Fiyatı !

Mac Pro WWDC 2019 Apple Event Dice

Apple Çıldırmış Olmalı !

Apple tarafından WWDC 2019 kapsamında tanıtılan yüksek istemci sistemlere yönelik yeni bilgisayar Mac Pro ve Pro Display XDR Monitör satışa çıktı. Böyle başlayınca aslında bir sıkıntı yok gibi duruyor değil mi? Aslında neler olduğundan birazdan bahsedeceğiz, hadi habere geçelim.

DSC02654.0

Apple‘ın yeni satışa çıkardığı bilgisayar, rendeye benzetilmesiyle olay oldu. Viral gibi görünse de aslında gerçekten de rendeye benziyor. Apple Mac Pro‘yu tamamen satışa çıkardığını duyurdu. İnternet sitesinde de siparişlere açtığı sayfasında detayları, fiyatları görebileceksiniz.

Başlangıç olarak 6 bin dolardan başlayan bu cihazın özellikleri şu şekilde;

8 Çekirdekli Xenon W işlemci
32 GB Ram
AMD Radeon Pro 580X Ekran kartı
256 GB SSD

sunuyor bizlere. Modelin en top kısmına baktığımız zaman, işte tam orada işler Türkiye için garip bir hal alıyor.

28 Çekirdekli Intel Xenon W işlemci
12 x 128 GB DIMMs kombinasyonuyla 1.5 TB RAM
MPX modülüyle dört adet AMD Radeon Pro Vega II ekran kartı
4 TB SSD Depolama birimi

ile hazırlanarak bizlere sunuluyor. Eğer bu bana yetmez render yapamam diyenler için de video düzenleme sürecine özel tasarlanmış olan Afterburner kartı da dahil edilebiliyor. (Her şey ücrete bağlı)

apple 03163128523288

Çıkarmakta olduğu bilgisayarın üzerinde tam olarak sekiz adet PCI Express Slotu mevcut. Bu versiyonda Final Cut Pro X, Logic Pro X ve Magic Mouse 2 ve Magic Trackpad 2 ile geliyor. Fiyatı ise tam olarak 53 bin dolar. Bu fiyat Türkiye’de ise Vergiler, algılar dahil 420 Bin ₺ değerinde. Sistemin Stok hali ise Türkiye’de  42,999 ₺ olarak hesaplanmış.

Bununlada bitmedi. Apple gol üstene gol atarken. Bir gol daha gönderdi ağlara, Bu sistemler yetmez diyenler içinde daha yüksek özelliklerde de bilgisayar geleceğini duyurdu. Söylenenlere göre de ortalama özellikler şu şekilde olacak;

8-10 TB SSD Hardisk
16 GB GDDR6 Radeon W5700x ekran kartı ve üstelik bunu isteyenler çift olarakta SLI yapılması mümkün olacak.

sipariş vermek için hemen Apple‘ın sitesine bakabilirsiniz. Tıklayınız