Yeni nesil ödeme sistemi MenaPay, Twitch entegrasyonunu güçlendirdi

menapay crypto 696x392 1

Twitch izleyicisinden MenaPay kripto parasıyla ile yayıncılara bağış

Twitch izleyicilerinden gelen talep üzerine MenaPay mobil uygulaması şimdi yeni versiyonu ile yayıncıların yanı sıra izleyicilere de hızlı bağış yapma imkânı sunuyor. MenaPay uygulamasını Twitch hesabına bağlayan izleyiciler ve yayıncılar, yayını izlemeye devam ederken kesintisiz bir şekilde ve saniyeler içerisinde bağış yapabiliyor.

Oyunların gerçek zamanlı olarak izlenebilmesi için kullanılan bir platform olan Twitch’te yayıncılar, yeni nesil mobil ödeme sistemi MenaPay’in sabit kripto parası MenaCash ile bağış toplamaya başladı.

twitch menapay 696x392 1

Dijital oyun kategorisinin büyük ilgi görerek büyümesiyle birlikte dünya genelinde sayıları 2 milyar 500 bine ulaşan online oyuncular için yeni fırsatlar ortaya çıktı. MenaPay artık 3 milyon 700 bin yayıncının bulunduğu Twitch platformunda mobil telefonda QR kod okutarak saniyeler içerisinde bağış yapılmasını sağlıyor.

İzleyicilerden oyuna ara vermeden bağış

Geçtiğimiz haftalarda yayıncıların mobil MenaPay uygulamasını entegre ederek bağışlarını MenaPay ile toplamaya başlamalarının ardından, Twitch kullanıcılarından gelen yoğun talebe istinaden yeni bir geliştirme yapıldı. Artık izleyiciler de hesaplarını MenaPay uygulamasından Twitch’e bağlayabiliyor ve yayını izlemeye devam ederken saniyeler içerisinde bağışlarını cep telefonlarından kolayca yapabiliyor.1577705678 Twitch Bu lten EKRAN

Oyun sektöründeki en popüler ‘streaming’ platformu olan Twitch izleyicilerden aldığı bağış kültürüyle ön plana çıkıyor. Kısa sürede dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitelerinden biri haline gelen Twitch’te oyuncular oyun oynarken yayın yapıp büyük kitlelere hitap eden yayıncılar ve izleyicileri blokzinciri altyapısını kullanmaya başladı.

MenaPay CEO’su Çağla Gül Şenkardeş dijital dönüşümün çok hızlı gerçekleştiği oyun sektöründe önemli bir rolü olan Twitch’in, içerik üreticilerin emeklerinin karşılığını bağışlarla aldığı değer önerisi ile sosyal medya tüketimine farklı bir yaklaşım getirdiğine dikkat çekti.

1577705677 Twitch Bu lten 2

Şenkardeş şöyle devam etti: ”MenaPay’in JoyGame, Netmarble, Zula, Razer gibi iş birlikleri ile oyun sektöründe hızla büyümesi ve kullanıcıları tarafından ilgi görmesi üzerine Twitch’te bağış toplanmasını kolaylaştıracak uygulamamızı yakın zamanda hayata geçirdik. Fakat Twitch kullanıcılarından aldığımız yoğun istekler karşısında uygulamamızda bir geliştirme daha yaptık.

Artık izleyiciler de MenaPay uygulamalarını Twitch ile entegre edebiliyor ve bağışlarını cep telefonlarından hızlıca yapabiliyor. Hem de yayını izlemeye devam ederken bağış işlemlerini kolaylıkla tamamlayabiliyor. Yenilikçi hizmetler sunma vizyonumuz paralelinde özellikle bu alanda bizim için de çok keyifli ve heyecanlı bir örnek uygulama oldu bu yenilik.’’